ANA SAYFAYA DÖN

Sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan, toplum sağlığına gönülden hizmet eden bir danışman olarak sağlık sisteminin etkin bir şekilde işlemesi amacıyla gecesini gündüzüne katan tüm Eczacılarımızın 14 Mayıs Eczacılık Günü kutlu olsun.

ANA SAYFAYA DÖN
ANA SAYFAYA DÖN

ANA SAYFAYA DÖN
TEB DUYURULARI 26/02/2019 00:00 Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu II. Ulusal Kongresi Sonuç Bildirgesi

Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu II. Ulusal Kongresi Sonuç Bildirgesi

Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu II. Ulusal Kongremizi 22 – 24 Şubat tarihleri arasında “Söz Gençlikte” temasıyla Ankara’da gerçekleştirdik. “Söz Gençlikte” dedik, geleceğe dair umutlarımızı çoğalttık. Kongremiz ülkemizin dört bir yanından eczacılık fakültesi öğrencilerimiz, Bölge Eczacı Odalarımızın Başkan ve Yöneticileri, akademiden, sektörden 1400’ü kayıtlı olmak üzere günlük katılımlarla yaklaşık 2 bin kişiye ev sahipliği yaptı.

Bilimsel, mesleki ve sosyal bakımdan oldukça zengin içeriğe sahip Kongremizin açılış töreninde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Ali Eroğlu ve Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği Başkanı Ecz. Sait Yücel yaptıkları konuşmalarla katkı sundu. Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Dr. Mustafa Özderyol da katılımlarıyla bizlere destek verdi.

Açılış töreninde IPSF Genel Sekreteri Tereza Červinková, “Bugünün Öğrencileri, Yarının Eczacıları” başlıklı sunumu bizlerle paylaştı. Luc Besanson, Değişen Dünyada Eczacılıkta Yeni Eğilimler başlıklı açılış seminerinde mesleğimizin geleceğine ilişkin perspektiflere değindi.

Kongremizde farklı oturum başlıkları ile teoriden pratiğe mesleğimizi, mesleğimizin geleceğini, farklı uygulama alanlarını tartıştık. Mesleğimize dair bakış açıları geliştirirken akademiden, ilaç sektöründen, karar alıcılardan, meslek örgütlerinden isimlerle bir araya geldik. İstihdam, eğitim, yardımcı eczacılık, eczacılıkta uzmanlık, yeni gelişen eczacılık alanları, kamuda eczacılık, sağlık okuryazarlığı, spor eczacılığı gibi pek çok alanda tartıştık, farklı görüşleri dinledik, yeni bakış açıları geliştirdik. Atölyelerimizde Farmasötik Bakım, Stres Yönetimi, Spor ve Doping konularında deneyimlerimizi ve bilgilerimizi paylaştık.

Panellerimizin birisinde mesleğimizin geleceğini eğitim – istihdam ilişkisi bağlamında değerlendirerek sorunları, yardımcı eczacılığı ve çözüm önerilerini masaya yatırdık. Bir diğer panelimizde ise meslek örgütlerinin ve kooperatiflerimizin gençlik komisyonlarının da katılımıyla örgüt bilincini, örgütlülüğü konuştuk.

Kongremizde yer alan bilimsel posterler; Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi Başkanı Prof. Dr. İ. Tayfun Uzbay, Prof. Dr. Erdal Cevher, Prof. Dr. Terken Baydar, Prof. Dr. Ayfer Yalçın, Prof. Dr. Nurettin Abacıoğlu ve Prof. Dr. Mehtap Uysal tarafından değerlendirildi. Birinciliğe Furkan Çağatay İlyas, ikinciliğe Buse Helvacıoğlu, üçüncülüğe Abdulmuttalip Gökçeoğlu layık görüldü.

Sosyal programlar çerçevesinde Aslı Gökçe, Üstün Dökmen, Gani Müjde bizlerle birlikteydi. Bunun yanı sıra çok değerli yazarlarımız Ecz. Tomris Alpay, Dr. Ecz. Akın Çubukçu, Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Prof. Dr. Gülbin Özçelikay imzaladıkları kitaplarla Kongremizi onurlandırdı.

Umut ol dedik, umut olalım dedik; Öykü Arin için, Ayşe için, Ali için... Bağış bekleyen tüm hastalarımız için Öykü Arin’e Umut Ol kampanyası kapsamında kök hücre bağışına destek verdik. Kongremizde yer aldığı için Türk Kızılayı’na bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyor ve sizleri bir kez daha umudu çoğaltmaya, kök hücre bağışında bulunmaya davet ediyoruz.

Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu olarak bizlere destek sunan oda başkanımızla ve hocalarımızın yer aldığı danışma kurullarımızla büyük bir heyecanla, coşkuyla, birlikte üretmenin ve paylaşmanın mutluluğuyla Kongremizi gerçekleştirmiş olmanın kıvancını yaşıyoruz. Mesleğimizin çatı örgütü Türk Eczacıları Birliği’ne bu büyük organizasyonu gerçekleştirirken verdiği büyük destek için, sesimizi duyurmamıza olanak verdiği için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Dolu dolu geçen bu üç günün sonunda, Ankara’dan evlerimize geleceğe dair çoğalttığımız umutlarımızla dönüyoruz. Biz yola çıkarken bir hayal kurduk ve sizlerin verdiği güçle hep birlikte hayallerimizden de güzel bir Kongre gerçekleştirdik. Ve bir kez daha anladık ki bugün hayal olanı, yarın gerçek kılmak için gereken her şeye sahibiz. Birlikte başaramayacağımız hiçbir şey yok.

Bütün bunları mümkün kılanın örgütlü birliğimiz ve örgütlenmeden gelen gücümüz olduğunu biliyoruz. Ancak birlikte ve birlikle olursak, aydınlık yarınları kucaklayabileceğimize inancımız tam.  Bu doğrultuda tüm öğrenci arkadaşlarımızı TEB GK altında örgütlenmeye, birlikteliğimizi büyütmeye çağırıyoruz.

Ve şimdi...

Söz bizde!

Söz gençlikte!

Hastaya, topluma ilaç olmaya; bu mesleğe gelecek olmaya...

Söz mü?

Duyuru Okunma Sayısı : 168
NÖBETÇİ ECZANELER ECZACI REHBERİ İLAÇ BİLGİ SORGULAMA ZORUNLU İLAÇ LİSTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Copyright 2011 - 2016 ©
Bu site, en iyi Google Chrome tarayıcısı ile görüntülenmektedir.
Eflatunweb İnternet Hizmetleri - Web/Ios/Android logo tasarım 
kurumsal mail 
info mail 
yazılım uzmanı 
şirket maili 
kıvırcık